סמינרים וסדנאות

בריף הדולפינים אנו מקיימים מגוון של סדנאות והרצאות המתאימים לקבוצות ולבודדים. מטבע הדברים אנו  מתרכזים בנושאים הקשורים לפעילויות שאנו מקיימים במקום ושבהם צברנו ידע וסיון רב וייחודי:

סדנא חווייתית  – גלה את הדולפין שבך

בריף הדולפינים פועלת החל משנת 1991 תכנית תמיכה בילדים עם מוגבלויות שונות הנקראת "חוויה תומכת בעזרת דולפינים" . במשך השנים אנחנו עובדים לא רק עם הילדים המיוחדים, אלא מלווים את משפחותיהם .
 צוות התראפיה שומר על קשר הדוק עם ההורים שגם הם חלק מהתוכנית עצמה. כחלק מהעבודה המשותפת עם ההורים, ולאור בקשות רבות , נולדה סדנא חדשה בת יומיים אשר נבנתה במיוחד עבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים/ אנשים עם פוסט טראומה .
 הסדנא מתקיימת באילת, ומיועדת למבוגרים בלבד (ללא ילדים). היתרונות בחוויה בריף הדולפינים טמונות בכך שישנו שילוב של החזרה לטבע, מקום קסום ונעים, מימד המים, ים, המפגש עם הדולפינים הסקרנים והתנועה המרשימה שלהם במים, הבחירה של הדולפינים להתקרב אלינו או לא, והאנשים המחייכים (כנראה שחו גם בים) ומסבירי פנים. כל אלו יחד יוצרים חוויה שונה ומיוחדת.

מטרת הסדנא
: להעניק חוויה רגשית חיובית ונעימה, רוגע ,עבודה פנימית / אישית , לקבל אהבה, תשומת לב, יחס חם ואישי.
 כשהלב נפתח, מתפרצים באופן טבעי הרצון לחיות, להרגיש טוב, לנשום, להירגע ולחייך.
 המוטיבציה היא מילת המפתח שמניעה את התנועה וההתפתחות לשינוי לטובה. בתקופה מאתגרת כזו אנו מאפשרים להורים לילדים מיוחדים / אנשים עם פוסט טראומה, לאוורר החוצה את הקושי בסביבה תומכת אוהדת ומאפשרת. קהל היעד: אנשים עם פוסט טראומה / הורים לילדים עם צרכים מיוחדים .

מהלך הסדנא: סדנא בת יומיים , המפגשים מתקיימים בקבוצות של עד 8 איש . מינימום לפתיחת סדנא 6 איש .
מחיר הרצה : 800 ₪ למשתתף משתתפי הסדנא מוזמנים להגיע לריף הדולפינים ולשהות להנאתם באתר ביום הראשון של הסדנא החל מהשעה 09:00  בבוקר ולהישאר בתום הסדנא עד שעת סגירת האתר.
קבלה לסדנא מותנית באישור טופס הרשמה לאחר בחינת התאמה ע"י הצוות המקצועי . נשמח לבחון אפשרות של שיתוף פעולה, והצעה לתכנית עבור משפחות מיוחדות באזורכם*
ליצירת קשר, מידע נוסף והורדת טופס הרשמה לחצו כאן

 תאריכי פתיחה: 22-23.7.20        23-24.8.20

סדנאות תנועה וטיפול במים

 אחת לשנה מתקיים בריף אירוע של 3 ימים - "מעגל המים" , המרכז מורים ומדריכים מתחומים שונים בטיפול במים. הסדנאות מיועדות לאנשים שמגיעים מתחום המים אך מתאימות לגם לקהל הרחב ולחסרי נסיון שרוצים לטעום מהחוויה. בין הנושאים העקריים שבהן עוסקות הסדנאות ניתן למצוא:
- התנסות במימד המים כאמצעי טיפולי בסביבה רכה ותומכת
- חשיפה לשיטות עבודה במים בתחומים שונים הנוגעים לעולם הטיפול
- שילוב שיטות טיפול מהיבשה לעולם המים
- הקניית יסודות עבודה ראשוניים בסביבת המים
- חשיפה לאמצעי עבודה במים הנוגעים לעולמם הרגשי של מטופלינו
- סדנאות תרפיה עם דולפינים

דולפינים

את הידע והנסיון הרב שצברנו במהלך השנים בעבודה עם הדולפינים אנו שמחים לשתף עם קהל המבקרים במקום.
ניתן לתאם הרצאות המלוות במפגש עם הדולפינים מהמזחים, או במים, במסגרת שחייה או צלילה. הנושא ומשך ההרצאה משתנים בהתאם לאופי הקהל ומתאימים לקבוצות, ארגונים ובודדים. הרצאה יכולה להימשך 45 דקות או מספר שעות והיא מלווה בתמונות, מצגות וסרטונים.
ניתן לבחור בין מגוון נושאים:
- דולפינים, מיתוס ומציאות
- אבולוציה, פיסיולוגיה התנהגות 
- קשר אדם דולפין
- נקודות משיקות באימון דולפינים והתנהגות אדם בסביבת העבודה שלו
- חיי הדולפין בלהקה - שיתוף פעולה בעולם תחרותי.

הרצאות ניתן לתאם דרך מרכז המכירות בטל: 08-6300111
 
בריף פועלת מאז שנת 1992 מעבדת מחקר לחקר התנהגות דולפינים ויחסי הגומלין והקשר של אדם דולפין. המעבדה  פועלת בחסות התוכנית לביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית של אוניברסיטת בן גוריון באילת.
מעבדת המחקר מארגנת ומעבירה מספר פעמים בשנה קורס בין לאומי, הניתן באנגלית ונמשך 10 ימים, בנושא התנהגות דולפינים ותרפיה באמצעות דולפינים. למידע, תאריכם ותכנית הקורס (המידע באנגלית) לחצו כאן  או צרו קשר עם: sophie@dolphinreef.co.il 
מתכונת עברית ואקדמאית של הקורס, מועברת לתלמידי תואר ראשון בביולוגיה וביוטכנולוגיה ימית של אוניברסיטת בן גוריון אשר גם מבצעים לעיתים פרויקטי מחקר בריף.
המעבדה מקיימת תוכנית התמחות לבוגרי הקורס: במשך 3 חודשים או יותר, המתמחים מצטרפים אלינו לצוות ועוזרים במחקר. שאלות המחקר יכולות להתמקד בילדים המשתתפים בתוכנית 'חוויה תומכת באמצעות דולפינים' או בדולפינים עצמם ובהתנהגותם.
טופס SEADO ( תצפית על חוויה תומכת בעזרת דולפינים) נבנה כדי להעריך ולעקוב אחר התקדמותם של הילדים אשר השתתפו בפעילות עם הדולפינים במשך כשנה. טופס זה הוצג בכנס ה 22 להתפתחות הילד ושיקומו בינואר 2019 בירושלים. לצפייה בטופס הקליקו כאן.
כמו כן, המעבדה מעורבת בתוכנית 'חינוך לחשיבה מדעית' של הילדים המחוננים באילת ופעילויות חינוכיות נוספות.

למידע נוסף בנוגע לתראפיה עם דולפינים ניתן לשלוח מייל ל: sophie@dolphinreef.co.il


חזור לדף הבית