חוויה תומכת בעזרת דולפינים

התוכנית חוויה תומכת בעזרת דולפינים הוקמה ב 1991 כשנה לאחר פתיחת ריף הדולפינים. התוכנית הלכה והתפתחה לאורך השנים, והגיעה לרמה אופטימאלית, בזכות השילוב של עבודה במים, עם הדולפינים, תוך כדי קשר רציף עם ההורים.

מטרת החוויה

 כשמה כן היא, חוויה רגשית חיובית וכיפית. הילדים באים לקבל אהבה, תשומת לב, יחס חם ואישי, גם מהדולפינים וגם ממאמני הדולפינים אשר דואגים להם. כשהלב נפתח, הרצון של הילד לחיות, ללמוד, לעשות ולהתקדם מתפרץ באופן טבעי.
אנחנו עובדים עם ילדים בני 6 עד 18 שנה אשר מאותגרים בבעיות רגשיות, בעיות תקשורת, תסמונות למיניהן, קשיי למידה ובעיות התנהגות.

התוכנית

היא לטווח ארוך, בממוצע כשנה עבור כל ילד. תכיפות המפגשים היא:
אחת לשבוע לילדים הגרים באילת ובערבה.
4 ימים רצופים, אחת לחודש לילדים המגיעים מהצפון.
שבועיים כל חודשיים לאלו המגיעים מאירופה.
שעות הפעילות הן בבוקר, כשהאתר עדיין סגור, או כשהמזח עדיין סגור לקהל, בין השעות:
08:00 עד 10:00.

העבודה מתמקדת בכמה תחומים, כשהראשון הוא התחום הרגשי. בהמשך, ולפי הקצב של הילד, אפשר לעבוד על הצד הקוגניטיבי, ההתנהגותי והחברתי.
התוכנית קבועה אך גמישה, היא ניתנת לשינויים בהתאם ליכולת ולצרכים של כל ילד.
התוכנית כוללת התקרבות ומשחק עם הדולפינים על רפסודות, שחייה עם הדולפינים, עבודות מטבח, שיחה משפחתית ושיחות בנפרד עם ההורים.

- השהייה על הרפסודות נמשכת כ – 20 ד'. הפעילות מאד ספונטאנית בהתאם לנוכחות הדולפינים. כאשר הדולפינים נמצאים, משחקים איתם, מלטפים אותם או אפילו עובדים איתם. כשהדולפינים עסוקים, זה הזמן ללמידה כיפית תוך כדי משחק, או לשיחות שלפעמים מאד עמוקות ואישיות.

- השחייה במים נמשכת בין 20 – 30 ד'. סוג מפגש זה משפיע מאד בצד הרגשי של הילדים. הילדים לומדים לשחות או משפרים את סגנון השחייה שלהם עד כדי שימוש במסיכה, קנה וסנפירים ואף מתרגלים צלילות חופשיות. כשהדולפינים בוחרים להתקרב, רגשות השמחה והאושר כל כך עוצמתיים, שהילד מוצף בכל טוב.

- הילדים לומדים לעבוד יחד עם המאמנים, כשהם מכינים יחד את הארוחות של הדולפינים, שוטפים היטב את הדליים, ומקבלים כל מיני משימות שהאחריות עליהם הולכת וגדלה.

- ישנן שיחות עם ההורים, ובנוסף, עושים שיחות סיכום יומיות וכלליות עם כל הנוכחים והנוגעים בדבר.
 
על מנת לרשום את ילדכם, נא למלא את הטפסים ולשלוח אל סופי דוניו.

חזור לדף הבית